Avishay Saban
Cloud Solutions Architect
גישה חדשנית בתחום הניטור והניהול

בפוסט זה אני רוצה להציג בפניכם את ה Oracle Management Cloud Service, שירות ענן חדשני מבית היוצר של חברת אורקל, שמציע גישה מהפכנית לתחום הניטור והניהול, או כפי שהוא נקרא בעברית – תחום השו"ב.

שניה לפני שנצלול לתוך השרות והמאפיינים שמייחדים אותו, הייתי רוצה לשתף אתכם בכמה הנחות יסוד שעמדו לנגד עיניה של חברת אורקל בבניית השרות הזה:

  • תחום הניטור הוא תחום ותיק מאד, שלא השתנה הרבה לאורך השנים, ומתאפיין בכלי ניטור ייעודיים בעבור כל מערכת.
  • התחום סובל באופן מסורתי מכך שהמערכות השונות מחזיקות את המידע הדיאגנוסטי שלהן במקומות נפרדים, ובכדי להפיק תובנות מהמידע הרב שבידם, המשתמשים נאלצים להתמודד עם האתגר של הצלבת המידע באופן עצמאי.
  • נסיונות לתת מענה לאתגר הזה באמצעות כלים שונים מהקטגוריה של Manager of Managers לא הצליחו לתת מענה מספק למצב הזה.
  • הגידול בנפחים ובמורכבות גורם לכך שארגוני IT טובעים במידע ובכלים ומתקשים יותר ויותר להפיק מהם תובנות.

לאור המצב הזה החליטה חברת אורקל לפתח שרות, שיאפשר להביא את כל המידע הדיאגנוסטי מהמערכות השונות אל פלטפורמה מרכזית אחת, שעל גביה יתבצעו העיבודים והתיחקורים הדרושים להצלבת המידע הרבגוני הזה וניצול יעיל של העושר שטמון בו.

בכדי לאפשר הכלה וניתוח משמעותיים של הכמויות העצומות של המידע הדיאגנוסטי המגוון שיוצרות מערכות המידע השונות, בחרה חברת אורקל להשתמש בפלטפורמה שמבוססת על טכנולוגיות Big Data שלה. הטכנולוגיות האלה מאפשר ניתוח ועיבוד יעילים של כמויות עצומות של מידע בעל שונות רבה.

מה שהופך את הפלטפורמה למתאימה במיוחד לטיפול במידע דיאגנוסטי מסוגים שונים הם המאפיינים שמייחדים את המידע הדיאגנוסטי:

  • מדובר על מידע בנפחים עצומים שמגיע ממגוון רחב של מקורות
  • המידע הוא בעל פורמטים צפויים מראש, מה שמאפשר האחדה של המידע מהמקורות השונים
  • המידע מכיל דפוסים שחוזרים על עצמם ומציג מגמות ארוכות טווח

העיבוד של המידע על גבי פלטפורמת BigData מתבצע באמצעות אלגוריתמים של Machine Learning. האלגוריתמים האלה מבצעים קורלציה בין סוגי המידע השונים, מחפשים דפוסים ואנומליות (כלומר חריגות מדפוסים), מבצעים קלאסטרינג (כלומר מצמצמים את המידע לקבוצות בעלות מאפיינים דומים), מחוללים ניבויים ותחזיות ועוד רבים אחרים.

כפי שאתם בוודאי יודעים, הכוונון העדין של פלטפורמות Big Data ושל האלגוריתמים של Machine Learning למטרות הספציפיות שבעבורן רוצים למנף אותם, הם האתגר הגדול בשימוש בטכנולוגיות מסוג זה. כאן, כל אלה מתבצעים בעבורכם מאחורי הקלעים באופן רציף ושקוף על ידי טובי המומחים של חברת אורקל, ואתם נהנים מהתוצרים המוגמרים כחלק מהפלטפורמה שבה אתם משתמשים.

על גבי אותה פלטפורמה, חברת אורקל מציעה קשת רחבה של שרותים, שמטרתם לתת מענה למגוון הרחב של צרכי הניהול והניטור של הארגונים. להלן סקירה קצרה של שרותים אלה:

Application Performance Monitoring

 

מאפשר לנו לנטר את הכאן ועכשיו של המערכות שלנו מהפרספקטיבה של משתמש הקצה – זמני התגובה של הדפים ומה שמפיע עליהם – לדוגמא הקריאות לשרתים שמתבצעות מאחורי הקלעים של הדפים האלה ועוד מידע רב
Log Analytics

 

שרות שמטרתו לאפשר לנו לתחקר את הלוגים שלנו בצורה יעילה באמצעות שלל ויזואליציות, יכולות קלאסטרינג מבוססותMachine Learning  ועוד
IT Analytics

 

מאפשר לנו לנתח מגמות ארוכות טווח שנוגעות לביצועים של מערך ה IT שלנו
Infrastructure Monitoring

 

מציג לנו את הכאן ועכשיו של המערכות שלנו מנקודת המבט התשתיתית
Orchestration Cloud Service

 

מאפשר לנו להגיב להתראות שמקפיצים לנו השרותים האחרים באמצעות פעולות כאלה ואחרות במערכות שונות
Security Monitoring & Analytics

 

נועד לנטר את מערך האבטחה שלנו ומעשיר את התובנות מבוססות ה IP של מערכות ה SIEM המסורתיות בהסתכלות ששמה את המשתמש במרכז (UEBA), כדי לגלות חדירות של נוזקה לארגון בשלביה המוקדמים
Configuration & Compliance Cloud Service מאפשר לנו לנטר את העמידה שלנו בתקנים שונים ולעקוב אחרי שינויי קונפיגורציה במערכות ה IT שלנו – תסריט טיפוסי לשלבים הראשונים של התפשטות של נוזקות בארגונים

בפרקים הבאים אביא סקירה מפורטת יותר של השרותים הבודדים.

למידע נוסף אני מזמין אתכם לגלוש אל https://cloud.oracle.com/management

וכמובן גם לפנות אלי באופן אישי תחת המייל: adam.niwczinski@oracle.com

 

להתראות בקרוב,

אדם.

 

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on Twitter
גישה חדשנית בתחום הניטור והניהול Reviewed by on . בפוסט זה אני רוצה להציג בפניכם את ה Oracle Management Cloud Service, שירות ענן חדשני מבית היוצר של חברת אורקל, שמציע גישה מהפכנית לתחום הניטור והניהול, או כפי ש בפוסט זה אני רוצה להציג בפניכם את ה Oracle Management Cloud Service, שירות ענן חדשני מבית היוצר של חברת אורקל, שמציע גישה מהפכנית לתחום הניטור והניהול, או כפי ש Rating: 0

הגיבו באמצעות פייסבוק

scroll to top
%d בלוגרים אהבו את זה: