סטפן טבקארו
מנהל פיתוח עסקי Analytics ו-Big Data
דיגיטל וביג דאטה בענן – פשטות לצד מצוינות טכנולוגית

ארגונים היום מבינים את הצורך בשימוש בסביבת ענן ויתרה מכך, הצורך להשתמש בשירותי הענן בכדי להתייעל, להבין יותר ולהגיב באופן מיידי ובצורה הנכונה לאירועים שקורים בעידן הדיגיטל. עידן זה המוגדר הלכה למעשה  כ-"מהפכת הדיגיטל", מביא עמו מימד חדש שמגדיר רמת קישוריות מקסימלית בו הכול מחובר: אנשים, רכבים, מוצרים, חפצים, פרטי לבוש, פלטפורמות, מערכות, תהליכים ועוד. אין ספק שבמצב זה הטכנולוגיה משנה ומכתיבה את המציאות העסקית, השחקנים וכללי המשחק לכן, ארגונים חייבים לבצע את השינויים המתבקשים ולאמץ תפיסות חדשות במינימום זמן, מאמץ וכסף בכדי להישאר רלוונטיים ולהגיב לכוחות השוק.

עידן הדיגיטל ועולם ה-M2M) Machine to Machine) בפרט, מאגד תחתיו נפחי מידע עצומים מוורטיקליים שונים וממקורות מידע רבים כגון סנסורים, לוגים, רשתות חברתיות, מאגרים, פורומים ועוד שמספקים מידע על אנשים, מכונות, מקומות, קשרים ואירועים שמתקשרים בצורה קווית (Wired) או אלחוטית (Wireless) בפרוטוקולים שונים ומהווים את בסיס הידע המרכזי בו נדרש להפיק תובנות וקשרים מעולמות תוכן שונים. זהו אתגר לא פשוט בעיקר עקב היעדר שפה קבועה, אופן ההתקשרות, שונות המידע, הידע האינטימי שנדרש בכדי לפענח את "שפת המכונה" וזיהוי הפעילויות הרלוונטיות בין האובייקטים השונים.

הפקת תובנות ותגובה מהירה לאירועים בסביבה כזו תלויה ביכולת של ארגונים להסתגל באופן כמעט מיידי לניטור ותמיכה במקורות מידע נוספים ו"שפות מכונה" חדשות מבלי לפגוע בתוצרים הקיימים. כיום, תהליך זה הוא ארוך, קשה ומלווה בסיכונים רבים כאשר מרבית הזמן מושקע בפענוח המידע וארגון הנתונים הפוגע באופן מובהק בתהליכי הניתוח וההפקה.

אחת הבעיות העיקריות היא התפיסה המוטעית של איסוף מידע לא מבוקר של מקורות מידע רבים לבריכת מידע עצומה מבלי לארגן את המידע תחילה ומבלי לסמן את מידת הרלוונטיות וחשיבותו לתהליכי הניתוח וההפקה. התוצאה – בסיסי מידע עצומים בענן שעולים הון לארגון מבלי יכולת ממשית להפיק מידע ערכי ושימוש יעיל בשירותי הענן האנליטיים ובניגוד גמור לתפיסה העננית שעיקרה גמישות ויעילות במינימום זמן, מאמץ וכסף.

מצב זה מבהיר את הצורך בפתרון המיישם אוטומציה והנגשה של מקורות מידע, העשרת המידע, הכנתו לתהליכי הניתוח וההפקה המשלימים בסביבת הענן. במסגרת כנס Oracle Cloud Day יוצג דמו המתאר את תפיסת הפתרון של אורקל לעולם הדיגיטל בענן שמוטמע בסביבת Oracle Cloud וכיצד הוא מספק מענה לאתגרים שהוצגו באמצעות כלי ביג דאטה חדשנים. הפתרון בוצע בשילוב חברת CELARE שפיתחה מוצר חדשני בשם T-Sense לניטור ואיסוף מבוקר ממקורות מידע רשתיים לרבות אפליקציות, פרוטוקולים ולוגים בסביבות שונות, הנגשת המידע, ניתוחו בזמן אמת והעשרתו להפקת תובנות אופרטיביות ע"י פלטפורמת ענן ביג דאטה של אורקל.

הפתרון מציג גישה חדשנית לניטור ואיסוף מידע באופן דינאמי ומסתגל והזרמתו לסביבת ביג דאטה בענן של אורקל באמצעות מוצר ה-T-Sense  של חברת CELARE, בצורה בה ניתן לשלב מספר רב של מקורות מידע ממגוון רחב של סביבות IT, OT, IoT תוך הפקה של שפה משותפת ואחודה לכלים האנליטיים.

הפתרון ממחיש כיצד ארגונים יכולים לחסוך עלויות ומשאבים החל מזיהוי וחיזוי תקלות (Predictive Maintenance), יצירת מוצרים חדשים רלוונטיים ללקוחות , זיהוי הונאות בביצוע עסקאות בין הלקוח לחברה או ספקים, יכולת שיפור חווית משתמש באתר בזמן גלישה ע"י ניטור וזיהוי כשלים ועומסים בשרתי האפליקציות ועוד.

היכולת של פלטפורמת ביג דאטה בענן משולבת עם כלים של חברת CELARE מאפשרים ניתוח רחב היקף, דינאמי ומסתגל ממקורות שונים כגון: רשתות חברתיות, אימיילים, סנסורים ומקורות מידע נוספים, ומספקת פתרון הוליסטי למוסדות וארגונים שמשרת הן את הגופים התפעוליים והן את החטיבות העסקיות, באמצעות איסוף והנגשה של מידע ממוקד בזמן אמת, ניתוחו והצגתו בהתאם למדד הרלוונטיות שבו עבור הצרכים העסקיים והתפעוליים. היתרון המובהק בפתרון זה שהוא מוטמע במינימום משאבי פיתוח, זמן וסיכונים ומעניק את היכולת לקבל תוצרים ומדדים באופן מיידי, להפיק תובנות אופרטיביות ולהגיב באופן פרואקטיבי שמייתר את הצורך בניתוח לאחור (Post Analysis) המאפיינת את המצב כיום.

השילוב מביא עמו המון אפשרויות ופתרונות חדשניים המתאימים לעולם הדיגיטל בעזרת פלטפורמת ביג דאטה בענן של אורקל ע"י ניצול של כלים קיימים, פתרונות אחסון מתקדמים לצד כלים אנליטיים פורצי דרך המשלימים את החזון של אורקל: פשטות לצד מצוינות טכנולוגית.

ע"פ דוח אחרון של גרטנר בתחום Data Management Solutions for Analytics אורקל הוכרזה כחברה המובילה זו שנה שנייה בתחום ה-(DBMS-Database management Systems) בניהם גם פלטפורמות ביג דאטה בענן.

במסגרת הדמו יוצגו לראשונה שירותי הענן האנליטיים המתקדמים של אורקל:

שירות (Oracle Stream Analytics (OSA משמש לניתוח מורכב של מידע בזמן אמת בסביבת הענן לזיהוי אירועים חריגים בתחומי בקרת תצורה, בקרת מדיניות וניתוח התנהגותי של פעילות רשתית ואפליקטיבית.

שירות (Big Data Spatial and Graph (BDSG משמש לבניה דינאמית של גרף ישויות ופעילויות עבור ניתוח קשרים למשתמשים, מכונות, התקנים וכו' שזוהו ברשת לאחר תהליכי למידה מתקדמים.

כמו כן בכנס תוצג יכולת ניתוח פרופיל התנהגותי באמצעות וויזואליזציה גרפית עשירה שתאפשר תחקור גרפי של הנתונים והאירועים שמוזרמים בזמן אמת.

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on Twitter
דיגיטל וביג דאטה בענן – פשטות לצד מצוינות טכנולוגית Reviewed by on . ארגונים היום מבינים את הצורך בשימוש בסביבת ענן ויתרה מכך, הצורך להשתמש בשירותי הענן בכדי להתייעל, להבין יותר ולהגיב באופן מיידי ובצורה הנכונה לאירועים שקורים בע ארגונים היום מבינים את הצורך בשימוש בסביבת ענן ויתרה מכך, הצורך להשתמש בשירותי הענן בכדי להתייעל, להבין יותר ולהגיב באופן מיידי ובצורה הנכונה לאירועים שקורים בע Rating: 0

הגיבו באמצעות פייסבוק

scroll to top
%d בלוגרים אהבו את זה: