Avishay Saban
Cloud Solutions Architect
למצוא מחט בערימה של שחת כשאפליקציה שלך למטה Oracle Management Cloud – פרק 1

"ניטור רחב מקצה לקצה אשר מספק שקיפות מלאה לתהליכים העסקיים והתשתיים הקרטיים, מולטי קלאוד ואגנוסטי לכל הסביבות אם זה ענן פרטי, פומבי, והיברידי.

קבלו מקרה קלאסי נפוץ שקורה להמון חברות, כיום השוק מוצף בפתרונות ניטור החל בעולמות האופן סורס ועד פתרנות בתשלום. איך אנו תמיד מוצאים את עצמנו עם מספר לא קטן של סלט מוצרי ניטור שהחברה כבר רכשה ושילמה עליו הרבה מאוד כסף.

קבלו מקרה קלאסי נוסף, החברה החליטה להשתמש במוצר אופן סורס אשר החברה השקיעה את רוב זמנה על מנת שיהיה  Reliability, Availability, Scalability. אך עדיין חברות מוצאות את עצמם משקיעות המון זמן ומאמץ. כך יוצא שרוב הפוקוס של איש המפתח זה לעבוד רק על לוגים ב Elastic search ועיקר העובדה של איש הDevOps הוא כיבוי שריפות ולדאוג שהמערכת לא תקרוס אך לרוע מזלה של החברה זה בזבוז זמן ומשאב יקר, ופחות תשומת הלב על העסק.

ההגירה לענן. במהלך העשור האחרון, הענן הפך לאחד האתגרים המובהקים ביותר בעולם ה- IT. ובנוסף על כך את המורכבות של ניהול ובקרה לסביבות אלה אשר פרושות על מיני פלטפורמות שונות. איך מנהלים את זה? איזה מידע הייתי רוצה לקבל כשיש קריסה? ומתי?

במהלך המאמר ננסה לענות על שאלות אלו, אך קודם בואו נעשה הכירות.

הכירו את פלטפורמת הOracle Management Cloud או בקיצור הOMC, היא סוויטת ניטור אשר מורכבת משבעה אבני בניין כאשר החיבור יחדיו מהווה סינרגייה מושלמת ורבת עוצמה אשר מביאה עימה גישה חדשה לפתרון משלים של בעיות, ומהווה כ-דור הבא של מוצרי הניטור המודרניים הקיימים בשוק.

בסדרת מאמרים הבאים אסקור ואפרט בפניכם את יכולות המוצר ואת הערך המוסף שהוא מביא בהתאם לדרישות שאנו מצפים מרוב מוצרי הניטור הקיימים כיום בשוק, אז בואו נתחיל.

רקע על המוצר

לראשונה הוכרזה ושוחרר ה- OMC בגרסתו הראשונה כבר לפני 3 שנים, בשנת  2015 באירוע ה-Oracle Open World .

כדי לעשות קצת סדר ברכיבי המוצר, אתאר בכמה נקודות את OMC:

  • עובד בשכבת ה-PASS נועד לסביבות רב גוניות הטרגוניות (מולטי קלאוד) : עובד בכל התצורות On-Premise, Private & Hybrid cloud management, ולכל ספקיות הענן הקיימות.
  • בנוי בצורת Horizontal Scale כאשר מעליו נמצאת פלטפורמת הביג דאטה של אורקל עם High throughput על מנת לאפשר אנליזה בזמן אמת והתבוננות מעמיקה אל תוך הEvents העסקי והטכני.
  • זיהוי דפוס התנהגות באמצעות הMachine learning והגדרת המערכת בצורה אטומטית החל מרגע החיבור לענן.
  • ניטור רוחבי על כל רבדיו, והדרך לקבל כמויות עצומות של מידע ללא כפיליות (silo’s) מבלי לנהל את התשתית מלמטה ללא חשש מ Security patches והיכולת לעשות Scale-out.

 OMC ממבט 10,000 אלף רגל במעבר מהיר

ישנם שבעה אבני בניין אשר קיימים במערכת.

מסך ראשי

כפי שאתם רואים מסך מאוד אינפורמטיבי ופשוט למשתמש עם דגש על הנראות אשר מסומן באריחים צבעוניים כך  שקל מאוד להבדיל בין עולמות הניטור השונים.

מסך ה Application Performance Monitoring – או בקיצור ה- APM מביא לנו את היכולת תוך דקות לנטר ולדווח כיצד משתמשים מקיימים אינטראקציה עם היישום הפליקטיבי EUM, מה הביצועים שלהם ואיך הביצועים הפנימיים של היישום מופיעים. הדרך לגלות במהירות אזורים בעייתיים, מבלי שיהיה צורך לבנות מחדש את הניטור בכל פעם שהשינויים קורים ביישום, OMC באופן אוטומטי לומד את הארכיטקטורה. ניתן גם לעקוב אחר כל יישום מבוסס SaaS דרך האפשרות לבוא ולבצע Synthetic test מורכב בא מצעות Session מוקלט כאשר רכיב ה Selenium קיים במערכת ככלי אוטומציה מובנה.

Analytics – הלוגים נמצאים בכל מקום. מתוך לוגים ספציפיים ליישום, לוגים hypervisor, לוגים של מערכת הפעלה, לוגים של אבטחה ועוד. היכולת לאחד את כל הלוגים שלך למערכת אחת. שימוש בטכנולוגיות הביג דאטה והMachine learning  מביאים ערך מוסף לזיהוי דפוס הTrends והRoot cause לשגיאות פונטציאליות בצורה אוטומטית.

Infrastructure management – ניטור תשתיות בסביבת הארגון (Enterprise) מנהלי המערכות זקוקים לכלים ייחודיים לשמירה על תקינות מערכות המידע. מאפשר לך לפתור בעיות תשתית לפני שהן משפיעות על תהליכים קריטיים. היא נותנת תמונה של כל תשתית ה-IT שלך ומידע סטטוס עדכני ממקום אחד עובד על פי פרוטוקולים של רשת, משאבי שרתים, – היררכייה טופולוגית ויזאולית ועוד.

IT Analytics – האתגר הוא להבין מי משתמש במשאבים שלנו ומי נצרך הכי הרבה. כך נוכל לתכנן המערכות שלנו בצורה טובה יותר בעתיד ולדעת מה הדרישות הקיימות. ה IT Analyticsבעצם מספק לנו תובנות לגבי הזמינות, הביצועים, והיכולות של כל מערכות היישומים האפליקטיביים, והתשתיות. מה שמאפשר למנהלי ה-IT ואנשי האנליסטים העסקיים בחברותEnterprise  גדולות וקטנות לקבל החלטות קריטיות חשובות.

Orchestration היכולת לבצע אורקסטרקציה בצורה אוטומטית היא המפתח והדרך להפוך תהליכים ארוכים מסורבלים ליעילים יותר אשר מהווים ערך רב חיוני עבור הארגון. היכולת לתזמן ולעקוב אחר ה- workflows הקיימים ולבצע בהתאם את ההוראה. משתמשים יכולים לעקוב אחר הסטטוס וההתקדמות של זרימות העבודה שלהם באמצעות ממשק ה- REST API  וליצור דאשבורדס שנבנו מראש. התראות ניתן לשלוח עם השלמת או כישלון מוצלח באמצעות דוא"ל או כל ערוץ ההודעות נפוץ.

Configuration and Complianceשירות Compliance של Oracle מאפשר לפונקציית ה- IT ולתאימות התקנים העסקית להעריך, לקבץ ולהפחית את ההפרות באמצעות מדדים סטנדרטיים בתעשייה, בנוסף לכללים המותאמים האישית לחברה. כמו כן הדרך בכל הקשור לטביעת הרגל בעולם ה- IT שלכם. אבן בניין זה מאפשר לכם  לזהות תקן תאימות ולבצע remediate למערכות ללא קשר אם הם על נמצאות על ענן או לא.

Security Monitoring and Analytics (SMA) – הדרך החדשה להסתכל באופן אחר על האבטחה, עי התמקדות בSession של תודעת המשתמש. מינוף הטוב ביותר של מערכת לניהול אירועי אבטחת מידע (SIEM) בשילוב עם ניתוח התנהגות משתמש (User and entity behavior analytics UEBA) כדי לפקח על האופן שבו משתמשים מקיימים אינטראקציה עם משאבים ובכך על ידי יכולת למידה ממוחשבת לזיהוי התנהגות חריגה.

כל אבני הבניין אלה עובדים בהרמוניה מושלמת על מנת שנוכל להתמקד בביסנס שלנו ולא איך לחבר או לבנות פתרנות אחרים באמצעות מערכות אחרות ופה זה העיקרץ

OMC לא רק עוזר לשמור על בריאותם של היישומים, אלה מסייע בתכנון האבטחה אשר מאפשר תובנות קריטיות שלא ניתן היה לראות לפני. אין לי ספק שזהו הדור הבא של כלי ניהול  ה-IT, ואם יש לכם כמה דקות כדי להעיף מבט, ואתה אוהבים את מה שאתה רואים.

כנסו לכאן ותתרשמו.

במאמר הבא אדבר על Log Analytics והיכולות שלו במוצר הOMC להבדיל ממוצרים פופולרים אחרים בשוק.

שלכם עד לפעם הבאה,

אבישי סבן.

avishay.saban@oracle.com

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on Twitter
למצוא מחט בערימה של שחת כשאפליקציה שלך למטה Oracle Management Cloud – פרק 1 Reviewed by on . "ניטור רחב מקצה לקצה אשר מספק שקיפות מלאה לתהליכים העסקיים והתשתיים הקרטיים, מולטי קלאוד ואגנוסטי לכל הסביבות אם זה ענן פרטי, פומבי, והיברידי. קבלו מקרה קלאסי נ "ניטור רחב מקצה לקצה אשר מספק שקיפות מלאה לתהליכים העסקיים והתשתיים הקרטיים, מולטי קלאוד ואגנוסטי לכל הסביבות אם זה ענן פרטי, פומבי, והיברידי. קבלו מקרה קלאסי נ Rating: 0

הגיבו באמצעות פייסבוק

scroll to top
%d בלוגרים אהבו את זה: