יאן קליאבר
Startup Cloud Architect - Oracle Global Startup Ecosystem
איך בוט נולד פרק:1 מה זה?

איך בוט נולד? תחת הכותרת הזאת אני הולך לכתוב סדרה של פוסטים בהם אני אסביר איך לייצר בוט חכם מא' עד ת'. בפרק הראשון החלטתי לעשות הקדמה כדי להסביר מה זה לעזאזל בוט?

לאחרונה המושג צ'אטבוט או בוט חכם נהיה ממש טרנדי ושגור בפי רבים ואתם רוצים לדעת מה זה ולמה צריך להיות אכפת לכם? איך זה עוזר לכם או לעסק שלכם?

אז זה די פשוט, מדובר תוכנת מחשב שהאינטראקציה מולה מתרחשת בצורה של שיחה אנושית. הבוט יבין את מהלך השיחה, ידע להגיב ולבצע בצורה מושכלת את הפעולות הנדרשות ממנו.

אתם רוצים להזמין פיצה, אולי אתם מחפשים טיסה, רוצים לבקש חופש בתוכנת ה HR של החברה שלכם, לבדוק את יתרת העו"ש  –בכלל לא משנה מה המקרה, הרעיון הוא שדרך תוכנת מסרים מידיים תוכלו לבצע את הפעולה בחוויה דמויית שיחה. זאת במקום להתקין אפליקציית מובייל ייעודית, חיפוש אתר אינטרנט או המתנה של 20 דקות בהאזנה למוזיקה של שרות הלקוחות.


איור 1: דוגמא לשימוש בצאטבוט.

 

הדרייברים המרכזים של הצ'אטבוטים הם מכשירים ניידים ותוכנות למסרים מידיים.

אפילו הערכות הכי קונסרבטיביות מראות שכיום ליותר ממחצית האוכלוסייה הבוגרת יש בבעלות או קיימת גישה למכשיר נייד. המספר הזה יגדל לכ10  מיליארד מכשירים עד 2021. בעזרת  המכשירים האלה האנשים תמיד אונליין ומחוברים. ואיך הם מחוברים? עי"י אפליקציות למסרים מידיים. כיום יותר מ4 מיליארד אנשים משתמשים באפליקציית מסרים כזאת ואחרת.

למעשה אפליקציות מסרים דוחקות החוצה את הרשתות החברתיות ו 6 מתוך 10 אפליקציות מובייל הכי נפוצות בעולם הן אפליקציות מסרים. אז לא משנה אם זה WhatsApp, Facebook Messenger או ,Snapchsat ניהול שיחות באפליקציות אלה הוא מאוד טבעי למשתמשיהם ורובם יעדיפו להשתמש בהן על כל ערוץ תקשורת אחר כדי ליצור קשר עם בית העסק.


איור 2: שימוש באפליקציות למסרים מידיים לעומת רשתות חברתיות.

אז הנה לכם – צ'אט בוט הוא סוכן אוטומטי בתוך הארגון שלכם שמשתמש ביכולות של בינה מלאכותית כדי לטפל בפניות של לקוחות חיצוניים או פנימיים. המשתמשים אוהבים אותם כי הם קלים לשימוש וזמינים באופן מיידי, והארגונים אוהבים אותם כי הם יכולים לטפל בהמון משימות בצורה אוטומטית.

אם הנושא הזה מעניין אותכם אז אני מזמין לעקוב אחרי סדרת הפוסטים שלי בנושא, אפשר לכתוב לי ל yan.kliaver@oracle.com

פוסטים נוספים על צ'אטבוטים שעלולים לעניין אותכם:

10 טיפים לפרויקט צ'אטבוט מצליח

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on Twitter
איך בוט נולד פרק:1 מה זה? Reviewed by on . איך בוט נולד? תחת הכותרת הזאת אני הולך לכתוב סדרה של פוסטים בהם אני אסביר איך לייצר בוט חכם מא' עד ת'. בפרק הראשון החלטתי לעשות הקדמה כדי להסביר מה זה לעזאזל בו איך בוט נולד? תחת הכותרת הזאת אני הולך לכתוב סדרה של פוסטים בהם אני אסביר איך לייצר בוט חכם מא' עד ת'. בפרק הראשון החלטתי לעשות הקדמה כדי להסביר מה זה לעזאזל בו Rating: 0

הגיבו באמצעות פייסבוק

scroll to top
%d בלוגרים אהבו את זה: