ליאת סבג
Data Management & Cloud Solutions
Oracle Database Cloud Service – בסיסי נתונים בעידן הענן

בסיסי נתונים שמוטמעים בתצורה המסורתית, בה בסיס הנתונים מותקן על שרתים ומערכי אחסון ייעודיים, מציבים בפני הארגון חוסר גמישות שמאט את הקצב בו ניתן להקים בסיסי נתונים ואפליקציות חדשות, חוסר יכולת לשתף משאבים, וקושי להגיב ביעילות לתנאים המשתנים במהירות. זו הסיבה שארגונים רבים מאמצים שירותי ענן – database as a service (DBaaS). מגמה זו הולכת וגוברת.

DBaaS חוסך את הצורך לרכוש, להקים ולנהל שרתים ומערכי אחסון והופך את משאבי בסיס הנתונים והיכולות שלו – זמינים בכל עת ומכל מקום. הזמינות המיידית של שירותי ה- Database מפנה זמן יקר עבור הDBAים והמפתחים, בו הם יכולים להתמקד במשימות המביאות יותר ערך לארגון.

כידוע, לא כל בסיסי הנתונים נולדו שווים…. החוזקות של פתרון ה- DBaaS שאורקל מציעה מתחילות בבסיס הנתונים עצמו. טכנולוגיות בסיסי הנתונים של אורקל מובילות בתעשייה במשך דורות , בחדשנות, ביעילות, בביצועים, בזמינות ובאבטחת המידע.

Oracle Database Cloud Service (בין אם בענן הפרטי או הציבורי) , עובד בדיוק באותו אופן בו עובד בסיס הנתונים הסטנדרטי, באותה ארכיטקטורה, וכולל את אותן יכולות. המשמעות היא שאין צורך בכלים חדשים או שינויי קוד באפליקציה במעבר מ- on-premise לענן.

 

אז מה בעצם כולל Oracle Database Cloud Service?

אורקל מאפשרת בחירה בין שירות הכולל instance ייעודי מלא, מותקן על גבי VM עם שליטה מלאה (הרשאת root למכונה ו- SYSDBA לDB), או סכמה/ PDB ייעודית, לסביבות קטנות יותר, מנוהלת במלואה ע"י אורקל.

הDatabase Schema/PDB Service מספק גישה לסכמה ייעודית בענן, לפיתוח אפליקציה או הפצה של אפליקציה מוכנה. תצורה זו מאפשרת פיצול/ הפרדה מוחלטת של המידע עבור האפליקציה הרלונטית בלבד.

באמצעות APEX ניתן לבנות אפליקציות רובסטיות וסלקביליות על גבי הסכמה, לשנות אותן בזמן אמת ולהטמיע אותן כך שיהיו זמינות מכל browser או מכשיר נייד.

השירות כולל כלים לטעינה של מידע, פיתוח והרצה של SQL או PLSQL, browsing במידע ובמבנה הנתונים. השירות כולל גם ממשק ליצירת web services מבוססי REST שיכולים לשלוח פקודות SQL או קוד PLSQL ולהחזיר תשובה בפורמט JSON או CSV וכדומה. יצירת ממשק גישה כזה מבטיחה רמת אבטחה נוספת לנתונים. כיוון שארכיטקטורה זו כולה קיימת בבסיס הנתונים, ניתן לבצע מיגרציה לאפליקציות וweb services בקלות בין on-premise לענן.

האופציה הראשונה כוללת VM עם instance שקונפג מראש (על פי הגדרת הלקוח) בגרסה 11 או 12. בתהליך ההקמה האוטומטי הלקוח יכול לבחור את התצורה הפיזית של המכונה – נפח, כמות המעבדים, ותצורת הזיכרון על מנת להתאים את תשתית ה-DB  לכל סוג של אפליקציה. הלקוח יכול לבחור גם edition רצוי עבור ה- DB (בין Standard Edition, Enterprise Edition, וEnterprise Edition high Performance /extreme performance שכוללות את כל ה- optionים השונים).

השירות כולל סט כלים מתקדמים לניהול בסיס הנתונים כגון:

  • כלי Provisioning פשוט ליצירה של instanceים חדשים דרך ממשק הענן של אורקל או באמצעות API עם אינטגרציה לכל כלי ניהול או אורקסטרציה.
  • גיבוי אוטומטי בclick הכולל point-in-time recovery. הbackup service מבטיח גיבוי מוצפן (באמצעות TDE ) ומאובטח באמצעות triple mirroring בענן כך שתמיד ניתן יהיה להשתחזר ממנו.
  • הטמעת patchים ושדרוגים ב- click

Oracle Database Cloud Service מציע אפשרויות קישוריות מגוונות, לרבות CLI פשוט לפעילויות אדמיניסטרטיביות וגישה באמצעות SSH, SQL*Net, JDBC, Web ועוד.

כמו כן השירות כולל תמיכה בכלי ניהול ופיתוח כמו APEX, SQL Developer, SQL*Plus וכולל אפליקציית ניהול מקומית לשליטה בבסיס הנתונים וצפייה באינפורמציה נחוצה.

בנוסף ניתן להמשיך ולנהל את בסיס הנתונים בענן באמצעות Enterprise Manager, ממש כפי שמנהלים את בסיס הנתונים המקומי – אותו כלי ואותו ממשק.

אורקל מציעה גם Database service על תשתית exadata, עבור יישומים קריטיים, קונסולידציה ואפליקציות המחייבות בסיסי נתונים עתירי ביצועים. Oracle Database Exadata Cloud Service כולל את כל היתרונות המוכרים ממכונת ה- exadata: טכנולוגיות ייחודיות וביצועים מקסימליים, תשתית שרידה ומאובטחת, כל סוגי הworkload, מותקנת ומקונפגת מראש, ללא צורך בתחזוקה של התשתית ובמודל של subscription חודשי.

איזה use case יכול להתאים לארגון שלכם?

  • גיבוי ה-DB לענן
  • DRלענן
  • מערכות mission critical לענן
  • פיתוח אפליקציות WEB בענן
  • סביבות TEST
  • בחינה של פיצ'רים חדשים לפני שדרוג ל- 12

כל אלו אפשריים כבר היום. רק דמיינו לכם, אותו בסיס נתונים, המוכר והטוב, כולל גישה לכל היכולות והפיצ'רים החדשים והמתקדמים של גרסה 12c, מותקן תוך דקות, ללא צורך לרכוש ולתחזק חומרה, מנוהל באמצעות אותו כלי ניהול מוכר – בענן של אורקל.

ב21 למרץ תוכלו לשמוע ולראות הדגמה של שירות ה Oracle Database Cloud Service ושירותי ענן נוספים בכנס Oracle Cloud Tech Day. אתם מוזמנים להירשם ולמצוא פרטים נוספים בלינק הבא: http://www.oracle-ilnews.com/cloudday/?BannID=1072

 

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on Twitter
Oracle Database Cloud Service – בסיסי נתונים בעידן הענן Reviewed by on . בסיסי נתונים שמוטמעים בתצורה המסורתית, בה בסיס הנתונים מותקן על שרתים ומערכי אחסון ייעודיים, מציבים בפני הארגון חוסר גמישות שמאט את הקצב בו ניתן להקים בסיסי נתו בסיסי נתונים שמוטמעים בתצורה המסורתית, בה בסיס הנתונים מותקן על שרתים ומערכי אחסון ייעודיים, מציבים בפני הארגון חוסר גמישות שמאט את הקצב בו ניתן להקים בסיסי נתו Rating: 0

הגיבו באמצעות פייסבוק

scroll to top
%d בלוגרים אהבו את זה: